Czego brakuje kobietom w porodzie?

hands-3157248_1920

Dziś rozpoczął się Światowy Tydzień Douli i jak co roku, kobiety na całym świecie zbierają się, jednego dnia, by zasiąść w kobiecym kręgu i opowiedzieć swoją historię porodową.

Czym jest Krąg Opowieści Porodowych?
Każda opowieść jest inna – jedna jest piękna, poruszająca serce, ciepła i wzruszająca, inna – także wzruszająca – ale i wzbudzająca współczucie i żal, że w tym najważniejszym dniu w życiu kobiety, mogło się zdarzyć tyle przykrych sytuacji i paść tyle niemiłych słów… Warto, by każda mama mająca niemiłe wspomnienia z porodu, oczyściła swe serce ze złych emocji. A gdzie najlepiej, jak nie w towarzystwie kobiet! Kobiet, które mają pozytywne wspomnienia porodowe oraz tych, które odczarowały swój poród i znalazły w swych doświadczeniach ziarno mocy.

Czym jest ziarno mocy?
Pomyślcie chwilę, a serce da wam odpowiedź. Każdy człowiek w swym życiu doświadczył trudnych chwil… Podobno ważne jest, by się potem szybko pozbierać i zapomnieć, inni mówią o wyciągnięciu lekcji… Jednak najważniejsze jest, by znaleźć w tej historii ziarno mocy – coś co da nam siłę i energię, coś co pozwoli nam spojrzeć na zdarzenie z innej perspektywy.

Ja dopiero przygotowując się do swego drugiego porodu, sześć lat po pierwszym, znalazłam swoje ziarno. Już wiedziałam dlaczego moje pierwsze doświadczenia, pozostawiły w mym sercu żal, smutek, niespełnienie….
Zabrakło mi… WSPARCIA!
Czułam się samotnie. Wchodziłam nieśmiało – dość niezdarnie – w nową rolę i przyznam szczerze, szło mi słabo… I mimo, że miałam w swym otoczeniu rodzinę, przyjaciół, koleżanki-doświadczone mamy – czułam niedosyt.
Przygotowując się do drugiego porodu, towarzyszyła mi doula. Obawy gdzieś znikły, nie martwiłam się o to, na co nie miałam wpływu. A gdy po porodzie, w połogu, miałam trudniejsze chwile – wiedziałam do kogo zwrócić się o pomoc czy choćby o słowa pociechy.

Dlatego też sama zostałam doulą, by nieść tą energię dalej. By wspierać, wspierać i jeszcze raz wspierać 🙂

Od dziś do końca Tygodnia Douli (22-28 marca) w całej Polsce, czeka na was wiele BEZPŁATNYCH spotkań. Proszę, korzystajcie!

A oto laurka (w tym też nasze podziękowanie) dla mojej niezastąpionej Izy!

foto: pixabay.com

 

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close